Hiomalaikka tarrakiinnityksellä (CER) Galaxy, monireikäinen 1500
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mirka® GALAXY, uusi innovatiivinen hioma-aine, yhdistää tehokkuuden ja pitkän käyttöiän ilman tukkeutumista uuden itse teroittuvan keraamisen raen ja Multifit-rei’ityksen ansiosta. Siniset keraamiset rakeet pysyvät pysyvästi terävinä, koska ne rakenteensa vuoksi murtuvat käytössä ja tuottavat näin itse teroittuvan vaikutuksen. Mirka® Galaxy käyttää uutta Mirka Multifit -konseptia – optimaalisen reikäsijoittelun ansiosta hioma-ainetta voidaan käyttää kaikissa koneissa ilman erityistä kohdistusta. Multifit-reikäkuvio tarjoaa täydellisen tasapainon pitkän käyttöajan ja pölynpoiston välillä. Mirka® Galaxy -sarja perustuu polyesterikalvoon, jossa pinnoite toimii tukimateriaalina, ja sitä on saatavana koko karkeusalueella karkeasta P40:stä aina hienoon P2000:een. Mirka® Galaxy on täydellinen yleistuote ja sitä voidaan käyttää sekä pehmeillä että kovilla pinnoilla.
Vakaalla kalvotukimateriaalilla. Pölyä hylkivä pinnoite ehkäisee ennenaikaista tukkeutumista.
Etu
- Pitkä käyttöikä ilman tukkeutumista, pölyä hylkivä, keraamisten rakeiden vähäinen kuluminen.
- Itse teroittuva vaikutus rakenteen automaattisen murtumisen kautta – uusia särmiä muodostuu.
- Mirka® Galaxy käyttää uutta Multifit-reikäkuviota ja säilyttää siten täydellisen tasapainon pitkän käyttöajan ja pölynpoiston välillä.
- Pidempi käyttöikä optimaalisen pölynhyljinnän omaavan non-stick-pinnoitteen ansiosta. Tällä pinnoitteella pöly ei jää hioma-aineeseen, mikä yhdessä Multifit-reikäkuvion kanssa parantaa pölynpoistoa.
- Tasaisempi hiontajälki erinomaisen raekulumisen ansiosta.
- Parannettu repäisylujuus reunakuormituksessa.
Käyttökohteet
- Lakat
- Kipsi/tasoite
- Muovi
- Tasoitusmassa
- Pohjustus
- Mineraalimateriaalit
- Pehmeä puutavara / havupuu
- Ruostumaton teräs
- Teräs
- Synteettiset materiaalit
- Viilu
- Lastulevyt
- Muovit
- Lasikuitu
- Lehtipuu
- MDF/HDF
- Pehmeä teräs / hiiliteräs
- ei-metallit
- Maalinpoisto
- Maalin hionta
Voidaan käyttää puun, lakan, metallin ja muovipintojen kuiva- ja märkähiontaan.
Korkealuokkainen itse teroittuva keraaminen hiomarake (CER), avoin sirotus. Yleiskäyttöön karkea-, väli- ja viimeistelyhiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tarrakiinnitteinen hiomalaikka |
|---|---|
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keraaminen |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 150 mm |
| Hioma-alusta | Polyamidikudos |
| Pölynpoisto mahdollinen | kyllä |
| Kartio | Tarrakiinnitys |
| Valmistajan merkintä | GALAXY |
| Raekoko | 1500; 1500; 1500 |
| Levyn ⌀ | 150 mm |
| Sarja | Galaxy |
| Valmistajan merkintä | GALAXY |
| Hioma-alusta | Polyamidikudos |
| Reikäkuvio | Multifit-perforointi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G5677871500 |
|---|---|
| EAN | 6416868554502 |