ABRALON™-laikka 500
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Patentoitu pintakunnostusjärjestelmä ABRALON™ koostuu piikarbidipinnoitteisesta verkosta ohuen vaahtokumialustan päällä. Järjestelmällä on seuraavat edut:
- Hiomaverkko mahdollistaa veden tai ilman vapaan kierron, jolloin hiomapöly poistuu tehokkaasti.
- Korkea tehokkuus – työ valmistuu nopeammin ja käyttöikä on pidempi.
Käyttökohteet
Manuaaliseen ja koneelliseen kuiva- tai märkähiontaan muotojen, metallien ja muiden pintojen korkeilla pintavaatimuksilla aina esikiillotukseen asti.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
|---|---|
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Kone | Eksentrinen hiomakone |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 34 mm |
| Hioma-alusta | Verkkokangas |
| Raekoko | 500; 500; 500 |
| Levyn ⌀ | 34 mm |
| Sarja | ABRALON™ |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G567902500 |
|---|---|
| EAN | 6416868568431 |