Hiomapaperilaikka paperipohjalla (A), reikämäärä 6 + 1, ⌀ 150 mm 320
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomapaperi Starcke 540 FK (F-paperi, raekoko 40–180) tai Starcke 544 C3K (raekoko 240–800, stearaattipinnoitettu), tiheä sirote ja suuri lujuus.
Korkea hiontateho erikoiskäsitellyn korundin ansiosta (A).
Laikan tausta on päällystetty veluurilla tarrakiinnitystä ja nopeaa laikanvaihtoa varten.
6 reiällä Atlas Copco -hiomakoneelle RO150 (nro 073700-150), sekä Boschille, Metabolle jne.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöiset metallin, ei-rautametallien, lakan, maalin, puun ja muovin hiontaan.
Epäkeskohiomakoneissa tarrakiinnityksellä, esim. nro 567885/567990 (pölynpoisto mahdollinen). Suurin kehänopeus 40 m/s.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Imureikien lukumäärä | 7 |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Kone | Epäkeskohiomakone |
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 150 mm |
| Levyn ⌀ | 150 mm |
| Raekoko | 320 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G567775320 |
|---|---|
| EAN | 4002748778230 |