Kaapelikela, muovi 25b2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hedi®-kaapelikeloille ovat tunnusomaisia laatu ”Made in Germany” ja pitkä käyttöikä. Itse kehitetyt kelarungot takaavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisen estävä kosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikissa kaapelikeloissa on lämpösuojakatkaisija.
Kestävä, iskunkestävästä muovista valmistettu ylikuumenemissuojalla varustettu kaapelikela.
- 400 V CEE-syöttöpistotulppa 16 A.
- 400 V CEE-lähtöpistorasia 16 A, itsesulkeutuvalla kannella.
- Kaksi 250 V:n vakio maadoitettua pistorasiaa, itsesulkeutuvalla kannella.
- Johtimen poikkipinta 2,5 mm.
Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
Täyttää DGUV I 203-006:n (aiemmin BGI 608) sekä DGUV I 203-005:n (aiemmin BGI 600) määräykset.
Rakenne
Johtimen poikkipinta 2,5 mm.
PU-panssaroitu kaapeli Plus.
Toiminto
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista sekä suoja vierasesineiden tunkeutumiselta, kun niiden halkaisija on yli 1 mm; työkaluja ja johtimia tulee pitää etäällä.
Rakenne
Hedi®-kaapelikelojen tunnusmerkkejä ovat laatu ”Made in Germany” ja pitkä käyttöikä. Kelojen itse kehitetyt rungot mahdollistavat optimoidun kaapelinohjauksen. Integroitu pyörimisenestokosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikissa kaapelikeloissa on lämpösuojakatkaisija.
Kestävä kaapelirumpu iskunkestävästä muovista, jossa ylikuumenemissuoja.
- 400 V CEE-tulopistoke 16 A.
- 400 V CEE-lähtöpistorasia 16 A itsesulkeutuvalla kannella.
- Kaksi 250 V vakiomaadoitettua pistorasiaa itsesulkeutuvalla kannella.
- Johdinpoikkipinta 2,5 mm².
Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
Täyttää DGUV I 203-006 (aiemmin BGI 608) sekä DGUV I 203-005 (aiemmin BGI 600) -määräykset.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Tyyppi | 25B2 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07BQ-F |
| Kaapelirakenne | 5G2,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 5500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Panssaroitu kaapeli |
| Kaapelin pituus | 25 m |
| Verkkojännite | 400 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08113625B2 |
|---|---|
| EAN | 4003644000555 |