Työpöytä, 2 laatikkoa ja 2 ovea, 1500 mm 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Työtaso, 40 mm paksu, muodonmuutoksia kestävä pyökkivaneria (Multiplex), väritön UV-lakka.
- Runko hitsatusta teräslevystä.
- Laatikot teräslevystä, kevyesti rullaavat Delrin-pyörät.
- Ovet teräslevystä muovikaukalolla, 180° avautumiskulma ja itsestään sulkeutuvat oven saranat.
- Keskuslukitus sylinterilukolla, 2 avainta.
Maalipinta
Runko RAL 7035 vaaleanharmaa, etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu, sinkityillä hyllyillä ja tasoilla.
Erikoislisävarusteet
Sopiva hylly ks. nro 929581.
Huomautus
Useampia mahdollisia etuosia: vaaleanharmaa RAL 7035, signaalinsininen RAL 5005. Erikoismaalauksia ei voida toimittaa.
Varustelu, taulukon mukainen
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus (vasen) mm: 180
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus (oikea) mm: 180
Oven korkeus (vasen) mm: 360
Oven korkeus (oikea) mm: 360
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Käytä työpöytää vain teknisesti moitteettomassa kunnossa. Korjaa välittömästi viat, jotka voivat vaarantaa turvallisuuden.
- Asenna komponentteja vain niihin reikiin, jotka on tarkoitettu kyseiseen käyttöön.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Käytä vain kuivassa ympäristössä.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on löysä eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoa.
- Älä tee omia muutostöitä.
Rakenne
- 40 mm paksu, mittapitävä Multiplex-pyökkilevy, öljytty.
- Runko hitsatusta teräslevystä.
- Teräslevystä valmistetut ulosvedettävät laatikot, joissa kevyesti rullaavat Delrin-pyörät.
- Teräslevyovet muovikaukalolla, 180° avautumiskulma ja itseensä sulkeutuvat oven saranat.
- Keskuslieriölukko, 2 avainta.
Maalaus
Runko RAL 7035 vaaleanharmaa, etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu, galvanoiduilla hyllyillä ja laskutasoilla.
Erikoisvarusteet
Sopiva hylly ks. nro 929581.
Huomautus
Saatavana myös muita etuosia: vaaleanharmaa RAL 7035, signaalinsininen RAL 5005. Erikoismaalauksia ei voida toimittaa.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 40 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 700 kg |
| Korkeuden tasaus | 20 mm |
| Värivalinta | RAL 7035, RAL 7016, RAL 5005 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 90 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 100 kg |
| Materiaalin paksuus | 1,5 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtason materiaali | Koivuviilu |
| Työtaso (paksuus) | 40 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtason yläpinta | Lakattu värittömällä lakalla. |
| Työtaso (syvyys) | 700 mm |
| Paino | 81 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 490 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 520 mm |
| Laatikoiden määrä | 2 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 700 kg |
| Rungon syvyys | 630 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 100 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 90 % |
| Oven korkeus (oikea) | 360 mm |
| Työpöydän keskuslukitus | kyllä |
| Sarjatyöpöytä | ei – liian suuri levyn ylitys |
| Oven korkeus (vasen) | 360 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9295001500 |
|---|---|
| EAN | 4062406117764 |