ESD-työpyörätuoli, kangasverhoilu, liukunastoilla ja jalkarenkaalla, korkea ESD ESD
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Johtavuus DIN 61340-5-1:n mukaan.
Rakenne
Ergonominen työpyörätuoli synkromekanismilla. Istuimen pehmuste ja selkänoja ESD-johtavasta erikoiskankaasta. Estää staattisen varautumisen. Johtava viisihaarainen alumiininen jalkaristikko. Korkea turvallisuus 5 ESD-pyörän / -liukujalan sarjan käytön ansiosta.
Käsivarsien hyvä liikkumavapaus korkean ja kapean selkänojan ansiosta.
Käyttötiedot
RSD-herkkien komponenttien ja laitteiden turvalliseen ja hallittuun työskentelyyn. Estää hallitsemattomasta sähköpurkauksesta aiheutuvat vauriot elektronisille komponenteille.
Huomautus
Toimitetaan osina kuljetuksen helpottamiseksi. Toimitetaan osina.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtuoli |
|---|---|
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Korkeudensäätöalue | 640 - 890 mm |
| Tuolin nostokyky | 120 kg |
| Istuinsyvyys | 450 mm |
| Istuimen leveys | 470 mm |
| Selkänojan korkeus | 600 mm |
| Istuinmateriaalin väri | antrasiitti |
| Korkeudensäätöalue | 640–890 mm |
| Upotussyvyyden säätöalue | 40 mm |
| Selkänojan säätöalue | 60 mm |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G972652ESD |
|---|---|
| EAN | 4062406198183 |