Akkuporaruuvinväännin BS12C2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
AEG − akkukäyttöinen ruuvinväännin
- Vankka ja kätevä akkukäyttöinen 2-vaihteinen poraruuvain, jossa suunnanvaihtotoiminto.
- FIXTEC-pikakiinnitysporaistukka ja karalukitus.
- Kädensijan Softgrip-pinnoite parantaa käyttömukavuutta.
- Työskentelyalueen LED-valaistus.
Ohje
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroilla 073841 – 073848.
Malli
- Erittäin pienikokoinen − rungon pituus vain 176 mm.
- 17-portainen vääntömomentin säätö ja porausporras.
- Pikakiinnitysporaistukka 10 mm.
- Metallinen koneistokotelo, elektroninen ylikuormasuoja.
Etu
Erittäin pienikokoinen, pituus vain 176 mm.
Toimituksen sisältö
Mukana 2 × 12 V / 2,0 Ah akku, laturi ja kuljetuslaukku.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | AEG tyyppi B 12 V; AEG tyyppi B 12 V; AEG tyyppi B 12 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 10 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 20 mm |
| Tyypillinen käyttö | Keskitaso |
| Maksimivääntömomentti, kova | 34 Nm |
| Paino | 1.1 kg |
| Valmistajan merkintä | BS 12 C2 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Suurin kierrosluku 1. vaihteella | 0 - 350 min-1 |
| Enimmäiskierrosluku 2. vaihteella | 1500 min-1 |
| Maksimitärinät standardin mukaan | < 2,5 m/s2 |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Akun jännite | 12 V; 12 V; 12 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 10 mm |
| Akkukapasiteetti | 2 Ah |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Moottorin rakenne | 2-napainen moottori |
| Sopii materiaalille | Puu; Teräs; Puu; Teräs; Puu; Teräs |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G070221BS12C2 |
|---|---|
| EAN | 4002395294336 |