Akkuporakone/-ruuvinväännin ilman akkua, Quick-Systemillä Bsltx3blqi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Metabo
- Tuotenumero
- G070271BSLTX3BLQI
- Varastotilanne
- 6kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Akkukäyttöiset porakone-ruuvinvääntimet Metabo Quick -järjestelmällä ja ilman.
Quick-järjestelmä säästää paljon aikaa porauksen ja ruuvauksen tiheissä vaihdoissa. Muutamassa sekunnissa poraistukka porineen vaihdetaan kärkipidikkeeseen ja kärkiin täysin ilman työkaluja.
Valitse täysvarustepaketti, jossa on 2 akkupakettia, laturi ja tukeva muovilaukku, tai kone ilman lisävarusteita pahvilaatikossa, jos sinulla on jo akut. Voit tietenkin ostaa akkupaketit ja laturit myös erikseen. Kaikilla Metabon akkupaketeilla on lisäksi 3 vuoden takuu, lataussyklien määrästä riippumatta.
Lisäyksityiskohdat, kuten kirkas LED-työvalo ja käytännöllinen vyöklipsi, lisäävät työskentelymukavuutta entisestään.
Etuna
100 % akkujen yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System.
Toimitussisältö
Sis. pikavaihtoistukan, ilman akkua ja laturia.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870 − 073890.
Rakenne
- Kytkettävä impulssitoiminto jumittuneiden ruuvien irrotukseen ja esiporaukseen sileillä pinnoilla.
- Precision Stop: elektroninen momenttikytkin parannetulla tarkkuudella täsmälliseen ja herkkään työskentelyyn.
- Erittäin tehokas 3-vaihteinen porakone-ruuvinväännin suurella kierrosluvulla laajennettuun käyttöön ja entistä nopeampaan poraukseen, erityisesti raskaissa metallisovelluksissa.
- Tehokas poraistukka jälkikiristystoiminnolla, joka estää lisätyökalun luistamisen ja takaa maksimaalisen pyörintätarkkuuden.
- Metabo QuickPlus -järjestelmä: työkalupidikkeiden ja lisätyökalujen pikavaihto joustavaa työskentelyä varten maksimaalisessa kuormituksessa.
- Ylikuormitussuoja: suojaa moottoria ylikuumenemiselta.
- Elektroninen turvakatkaisu: ei takapotkua poran jumittuessa – tehokas käyttäjäsuoja.
- Käytännöllinen vyöklipsi ja kärkipidin, jotka voidaan vaihtoehtoisesti kiinnittää oikealle tai vasemmalle.
Raskaimpiin käyttökohteisiin suosittelemme harjattomia tyyppejä, jotka tunnistat välittömästi merkinnästä "BL". Niissä on myös lämpöylikuormitussuoja, joka suojaa moottoria ylikuumenemiselta.
Rakenne
Akkuporakone/-ruuvinväännin Metabo Quick Systemillä tai ilman.
Quick-System säästää paljon aikaa toistuvissa vaihdoissa porauksen ja ruuvaamisen välillä. Muutamassa sekunnissa poraistukka ja poranterä vaihdetaan täysin ilman työkaluja bittipidikkeeseen ja bittiin.
Valitse joko täydellinen varustepaketti, jossa on 2 akkupakettia, laturi ja kestävä muovilaukku, tai pelkkä kone ilman tarvikkeita pahvilaatikossa, jos sinulla on jo akut. Voit tietenkin ostaa myös akkupaketit ja laturin erikseen. Kaikille Metabon akkupaketeille saat lisäksi 3 vuoden takuun, latausjaksojen määrästä riippumatta.
Lisäyksityiskohdat, kuten kirkas LED-työvalo ja käytännöllinen vyöklipsi, lisäävät käyttömukavuutta työssä.
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % keskenään yhteensopivia. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System.
Toimitussisältö
Sis. pikavaihtoistukka, ilman akkua ja laturia.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870 − 073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Porakone/ruuvinväännin |
|---|---|
| Usp1 | 18V |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V |
| Kierrepora-⌀ enintään teräkseen | 16 mm |
| Suurin kierrepora-⌀ puussa | 68 mm |
| Tyypillinen käyttö | Heavy Duty |
| Maksimivääntömomentti, kova | 130 Nm |
| Maksimivääntömomentti (pehmeä) | 65 Nm |
| Valmistajan merkintä | BS 18 LTX-3 BL Q I |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Pakkaus | Metabox |
| Akun jännite | 18 V; 18 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Pikaistukan avainväli | 1.5 - 13 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Moottorin rakenne | harjaton |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 0 - 450 min-1; 0 - 2000 min-1; 0 - 4000 min-1; 0 - 450 min-1; 0 - 2000 min-1; 0 - 4000 min-1; 0 - 450 min-1; 0 - 2000 min-1; 0 - 4000 min-1 |
| Paino ilman akkua | 2 kg |
| Paino akku mukaan lukien | 3 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G070271BSLTX3BLQI |
|---|---|
| EAN | 4061792211643 |