Vipumittakello P-line, anturivarren pituus 36 mm 3/40 mm 3/40 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- G4362303/40
- Varastotilanne
- 8kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Vipumittakellot, joissa pitkä mittakärki. Luenta 1/100.
Laaja mittausalue 3 mm. Osoittimen sama kulkusuunta (myötäpäivään) molemmissa mittaussuunnissa.
Erittäin tarkat vipumittakellot, joissa mittauskoneisto on laakeroitu ruostumattomaan teräkseen; kätevä ja tukeva rakenne. Runko ja lohenpyrstö on valmistettu yhtenä kappaleena, mikä tekee kiinnityksestä erittäin taivutusjäykän. Korroosiosuoja rungon mattakromauksen avulla.
Käyttötiedot
Tarkkana vertailumittarina nimellismitasta poikkeaman tarkistukseen, keskeisyyden tarkistukseen, sisämittauksiin, yhdensuuntaisuuden ja tasaisuuden tarkistukseen sekä työkappaleiden kohdistamiseen.
Toimitussisältö
Sis. kiinnitystapin ⌀ 8 mm.
Lisävarusteet
Neliöpidin nro 436511a, keskityspidin nro 436512, nivelmittateline nro 35a9680.
Varaosa
Vaihtokärjet kovametallilla tai rubiinikuulalla voidaan tilata helposti osoitteesta www.hoffmann-group.com.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Kalibrointi | C5 |
| Tuotetyyppi | Vipumittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Verstasstandardi |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausvoima | 0,2 N |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Mittauskuulan ⌀ | 2 mm |
| Mitta-alue per suunta | 1,5 mm |
| Kärjen pituus | 32.26 mm |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Kääntöalue | 2×90 astetta |
| Kokonaispoikkeama-alue ftot | 26 µm |
| Poikkeama-alue fe | 20 µm |
| Hystereesivirhe fu | 7 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4362303/40 |
|---|---|
| EAN | 7630041152364 |