Digitaalinen työntömitta AOS-järjestelmällä, pyöreällä syvyysmitalla ja dataulostulolla 150 mm 150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mittatulos näkyy helposti luettavina numeroina (korkeus 9 mm). Sähkömagneettinen mittausjärjestelmä AOS (Advanced Onsite Sensor) tarjoaa paremman suojan vettä ja pölyä vastaan.
- Absoluuttiasteikko, nollausta ei tarvita, siten turvallisempi ja nopeampi mittaus.
- Alhainen virrankulutus (20000 tuntia jatkuvassa käytössä), pariston varausilmaisin.
Sis.
vetorullan.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi 357.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497080 ja nro 497100 datapainikkeella.
Paristokotelon kansi nro 412239 koko B.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Mittalaitteen mittausmenetelmä | sähkömagneettinen induktiivinen menetelmä |
| Normi | ISO 13385 |
| Kalibrointi | A1 |
| Syvyysmitta saatavilla | kyllä |
| Varren pituus | 40 mm |
| Käyttöaika | 20 000 h |
| Syvyysmitta | ⌀ 1,9 |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±0,02 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Normi | ISO 13385 |
| Virheraja | 0.03 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 9 mm |
| Vetopyörä | kyllä |
| Mittausalue | 0 - 150 mm |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G412671150 |
|---|---|
| EAN | 4946368667904 |