Sarja: digitaaliset XT Holematic -sisäpikamittalaitteet Bluetooth®-toiminnolla 6–10 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Bowers group
- Tuotenumero
- G4287526-10
- Varastotilanne
- 5kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
3-pisteiset sisäpuoliset pikamittalaitteet Holematic pohjareiän mittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koossa 12,5−16 kovametallipaloilla. Lukema suurelta, korkean kontrastin digitaalinäytöltä. Turvallinen ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva lisävarusteena saatavan HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminto
- Vaihdettaessa mm/tuuma.
- 2 esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois-/tallennuspainike.
Etu
Erittäin nopea mittaus korkealla toistotarkkuudella pistoolikahvan ja vakion mittausvoiman ansiosta.
Toimitussisältö
Digitaaliset sisäpuoliset pikamittalaitteet nro 428702 ja tarkastusrenkaat UKAS-sertifikaatilla.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498948, USB-dongle nro 498952, asetusrenkaat nro 484030, jatko-osa nro 428510.
Varaosa
Vaihtomittapäät nro 428605, mittaleuat nro 428745, palautusjousi nro 428746.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
3-piste sisäpikamittalaitteet Holematic pohjareiän mittaukseen koosta 12,5−16 alkaen. Kiinteät kovametalliset mittaleuat, koosta 12,5−16 alkaen kovametallikärjet. Lukema suurelta, kontrastikkaalta digitaalinäytöltä. Varma ja virheetön mittaus ilman noniusta. Yhteensopiva lisävarusteena saatavan HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavana maksutta Androidille ja iOS:lle.
Toiminnot
- Vaihto mm/tuuma.
- Kahden esiasetusarvon asetus.
- Päälle/pois/datan tallennuspainike.
Etu
Erittäin nopea mittaus ja korkea toistotarkkuus pistoolikahvan ja vakion mittausvoiman ansiosta.
Toimitussisältö
Digitaaliset sisäpikamittalaitteet nro 428702 ja tarkastusrenkaat UKAS-sertifikaatilla.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, USB-dongle nro 498952, asetusrenkaat nro 484030, jatkokappale nro 428510.
Varaosa
Vara-mittapäät nro 428605, mittaleuat nro 428745, palautusjousi nro 428746.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisäpuolinen mittalaite |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Kalibrointi | S6 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 6 - 10 mm |
| Virheraja | 0,004 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); Valmistajan ohjelmisto; HCT-mobiilisovellus Androidille |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Sarja | HCT |
| Mittapäiden lukumäärä | 2 |
| Säätörenkaan ⌀ | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4287526-10 |
|---|---|
| EAN | 5051102207519 |