Tarkkuusmittakello IP54, iskusuojattu 10/58 mm 10/58 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuusmittakellot iskusuojalla, suojattu roiskevedeltä, öljyltä ja lialta. Mittakärki varressa kumipalkeella, yläpäästä tiivistetty suojaholkilla. Takapuoli on tiivistetty; kellolasi ja ulkorengas on tiukasti kiinniruuvattu. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6.
Erikoistarvikkeet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Toiminto
IP54: suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot, suojattu roiskevedeltä, öljyltä ja lialta. Mittakärki varressa, jossa kumipalje, yläpäässä tiivistetty suojaholkilla. Takapuoli on tiivistetty, kellolasi ja ulkorengas on tiukasti ruuvattu kiinni. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6.
Erikoislisävaruste
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0.7 - 1.6 N |
| Asteikon arvo | 0,01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43222010/58 |
|---|---|
| EAN | 2050001040206 |