Ulkopuolinen mikrometri 0–25 mm
Styckpris:
98,16€
Tuotekuvaus
Rakenne
Hienolapatut kovametallipinnoitetut mittapinnat. Karkaistu ja hiottu mitta-akseli. Lukitus lukitusvivulla. Räikkänupilla ja lämmöneristyssuojalla. Heijastamaton, kromattu mittarumpu. Selkeästi kaiverretut mustat asteviivat ja numerot.
Yhdistetty räikkänuppi yhden käden käyttöön ja käyttöön telineessä.
Lukema 0,001 mm.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Tuntosäädin | kyllä |
| Normi | ISO 3611 |
| Eristyssuoja | kyllä |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 18 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Karan-⌀ | 6.35 mm |
| Kalibrointi | B1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Lukema | 0.001 mm |
| Normi | ISO 3611 |
| Virheraja | 2 µm |
| Paino | 0,3 kg |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittapinnan tyyppi | kovametallihampailla |
| Mittapoikkeama e MPE | ±2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4205450-25 |
|---|---|
| EAN | 4946368508542 |