Sisämikrometri 175–200 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kevyt, taivutusta kestävä putkirakenne. Täysin karkaistu ja hiottu mittakara.
Karkaistut ja pallomaisesti laputetut mittapinnat. Käyttö- ja lukemaosat mattakromattu. Mittausalueesta 100–125 mm alkaen lämpöeristys ja lukituslaite.
Toimitussisältö
Mikrometri kotelossa.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Tuotetyyppi | 2-pisteinen sisämikrometri |
| Normi | DIN 863 |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittausalue | 175–200 mm |
| Virheraja | 7 µm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 20 mm |
| Virheraja | 7 µm |
| Karan-⌀ | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G427800175-200 |
|---|---|
| EAN | 2050001053671 |