Eco-QT-puristinpidin vasen 25/08 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Sisäisellä jäähdytysnesteen syötöllä särmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Korkeampaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja parempaa prosessivarmuutta varten.
Etu
Vaihtopalan vaihto ilman työkaluja.
Avaa lukitus painikkeella – vaihda leikkuusärmä – paina puristinkiinnitys kiinni.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö vain yhdessä GARANT eco-system -pitimien nro 317900–319886 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpitimet |
| Käyttö | Vasen |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DWLNL 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | WN.. 0804.. |
| Aluslevy | 259031 19 |
| Vaihtoterän koko | 8 mm |
| ISO-koodi pidin | DWLNR/L 2525X08 |
| Puristin | 259038 10 |
| Varren koko | 25 mm |
| Pään pituus l1 | 32 mm; 32 mm; 32 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 103.5 mm |
| Vasen tai oikea | Vasen |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259025 1 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25190325/08 |
|---|---|
| EAN | 4045197651082 |