Eco-QT-puristinpidin oikea 25/08 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen lastuamisnesteen syöttö leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Tuottavuuden parantamiseksi, pidemmän käyttöiän ja suuremman prosessivarmuuden saavuttamiseksi.
Etu
Kääntöterän vaihto ilman työkaluja.
Vapauta lukitus painikkeella – vaihda terä – paina puristinkiinnitys.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö vain yhdessä GARANT eco -järjestelmän pidinten nro 317900–319886 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Otsasorvaus; Pituussorvaus ulkopuolinen |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | DWLNR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | WN.. 0804.. |
| Aluslevy | 259031 19 |
| Vaihtoterän koko | 8 mm |
| ISO-koodi pidin | DWLNR/L 2525X08 |
| Puristin | 259038 9 |
| Varren koko | 25 mm |
| Pään pituus l1 | 32 mm; 32 mm; 32 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 103.5 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259025 1 |
| Käyttö | Otsasorvaus; Pituussorvaus ulkopuolinen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25190225/08 |
|---|---|
| EAN | 4045197651068 |