Teränpidin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäisellä jäähdytysnesteensyötöllä teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja teräsärmän väliin. Korkeampaan tuottavuuteen, pidempään käyttöikään ja parempaan prosessivarmuuteen.
Vapaapinnan jäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen siirto on mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -kiinnikkeiden nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm lisäksi nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Käyttö | Päätysorvaus; Ulkopituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DWLNL 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Aluslevy | 259033 8 |
| Vaihtoterän koko | 6 mm |
| ISO-koodi pidin | DWLNR/L 1616H06 |
| Varren koko | 16 mm |
| Pään pituus l1 | 27 mm; 27 mm; 27 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Vasen tai oikea | Vasen |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 1 |
| Sopivat kääntöterät | WN.. 0604..; WN.. 0604..; WN.. 0604.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Vasen; Vasen; Vasen |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Teränpidikkeen kohdistus | Vasen; Vasen; Vasen |
| Varren mitat | 16; 16; 16 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 13 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 251901 |
|---|---|
| EAN | 4045197809049 |