GARANT Master Eco sorvaustyökalun pidin lyhyt, oikea 16/09 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas jäähdytys suoraan teräsärmälle ja lisäksi vapaapinnan jäähdytys.
Huomautus
Jäähdytysnesteen siirto varren alapinnan pitkänomaisen reiän kautta yhdessä GARANT Master Eco -pitimien nro 319006−311936 tai nro 317900 kanssa, kun varren pituus < 125 mm. Lisävarusteena liitäntämahdollisuus letkuliittimellä (G 1/8 tuumaa) nro 269207 ja 269208.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | Teräpidin |
| Käyttö | Otsasorvaus; Otsasorvaus |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | SCLCR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CC.. 09T3..; CC.. 09T3..; CC.. 09T3.. |
| Vaihtoterän koko | 9 mm |
| ISO-koodi pidin | SCLCR/L 1616F09 |
| Varren koko | 16 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Sopivat kääntöterät | CC.. 09T3..; CC.. 09T3..; CC.. 09T3.. |
| Käyttö | Otsasorvaus; otsasorvaus |
| Sarja | Master Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G26002616/09 |
|---|---|
| EAN | 4067263122371 |