Eco-QT-puristinpidin, vasen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen lastuamisnesteen syöttö teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja teräsärmän väliin. Suurempaa tuottavuutta, pidempi käyttöikä ja parempi prosessivarmuus.
Yhdistä GARANT Econ edut ja teräpalojen vaihto ilman työkaluja.
Vapauta lukitus painikkeella – vaihda teräpala – paina puristinkiinnitys.
Helppo ja mukava tapa lyhentää seisokkiaikoja.
Huomautus
Lastuamisnesteen siirto mahdollista vain yhdessä GARANT Eco-System -kiinnikkeiden nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm lisäksi nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Vasen |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | DCLNL 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 1204.. |
| Aluslevy | 259031 11 |
| Vaihtoterän koko | 12 mm |
| ISO-koodi pidin | DCLNR/L 2025X12 |
| Puristin | 259038 7 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 32 mm; 32 mm; 32 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 91 mm |
| Vasen tai oikea | Vasen |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259025 1 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 250011 |
|---|---|
| EAN | 4045197648358 |