Eco-QT-puristimen pidin oikea 20/12 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö teräsärmälle. Jäähdytys tarkkuussuuttimien kautta vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Suurempaan tuottavuuteen, pidempään käyttöikään ja parempaan prosessivarmuuteen.
Yhdistä GARANT Econ edut ja kääntöterän vaihto ilman työkaluja.
Avaa lukitus painikkeella – vaihda terä – paina puristinkiinnitys.
Helppo ja mukava tapa vähentää seisokkiaikaa.
Huomautus
Jäähdytysnesteen siirto mahdollinen vain yhdessä GARANT Eco -järjestelmäpidikkeiden nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm lisäksi nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Tasasorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | DCLNR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 1204.. |
| Aluslevy | 259031 11 |
| Vaihtoterän koko | 12 mm |
| ISO-koodi pidin | DCLNR/L 2025X12 |
| Puristin | 259038 7 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 32 mm; 32 mm; 32 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 91 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259025 1 |
| Käyttö | Tasasorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25001020/12 |
|---|---|
| EAN | 4045197648334 |