Eco-puristinpidin, vasen 20/12 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pysyy optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän välissä. Korkeampaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja parempaa prosessivarmuutta varten.
Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pidikkeiden nro 319001 − 319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpidin |
| Käyttö | Otsasorvaus; ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DCLNL 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 1204..; CN.. 1204..; CN.. 1204.. |
| Aluslevy | 259033 2 |
| Vaihtoterän koko | 12 mm |
| ISO-koodi pidin | DCLNR/L 2020K12 |
| Varren koko | 20 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 26 mm |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Vasen tai oikea | Vasen |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 2 |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 1204..; CN.. 1204..; CN.. 1204.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Vasen; Vasen; Vasen |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Teränpidikkeen kohdistus | Vasen; Vasen; Vasen |
| Varren mitat | 20; 20; 20 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 8 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25000920/12 |
|---|---|
| EAN | 4045197808936 |