Eco-puristinpidin oikea 16/09 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Suurempaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja parempaa prosessivarmuutta varten.
Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollinen vain yhdessä GARANT eco-System -pitimien nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Käyttö | Tasosorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DCLNR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 09T3..; CN.. 09T3..; CN.. 09T3.. |
| Aluslevy | 259033 7 |
| Vaihtoterän koko | 9 mm |
| ISO-koodi pidin | DCLNR/L 1616H09 |
| Varren koko | 16 mm |
| Pään pituus l1 | 27 mm; 27 mm; 27 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 23 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 09T3..; CN.. 09T3..; CN.. 09T3.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Oikea; Oikea; Oikea |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Teränpidikkeen kohdistus | Oikea; Oikea; Oikea |
| Varren mitat | 16; 16; 16 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 12 |
| Käyttö | Tasosorvaus; Ulkopituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25000816/09 |
|---|---|
| EAN | 4045197807991 |