Eco-puristinpidin lyhyt, vasen 16/09 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö terälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti lastun ja lastuavan särmän välissä. Suurempaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja parempaa prosessivarmuutta varten.
Vapaa pintajäähdytys.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pidikkeiden nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpidin |
| Käyttö | Vasen |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DCLNL 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Aluslevy | 259033 7 |
| Vaihtoterän koko | 9 mm |
| ISO-koodi pidin | DCLNR/L 1616X09 |
| Varren koko | 16 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 23 mm |
| Kokonaispituus l | 74 mm |
| Vasen tai oikea | Vasen |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 13 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25000516/09 |
|---|---|
| EAN | 4045197926944 |