Teränpidin 16/09 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän välissä. Korkeampaa tuottavuutta, pidempi käyttöikä ja parempi prosessivarmuus.
Vapaan pinnan jäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pitimen nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Käyttö | Tasosorvaus; ulkopituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DCLNR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 09T3.. |
| Aluslevy | 259033 7 |
| Vaihtoterän koko | 9 mm |
| ISO-koodi pidin | DCLNR/L 1616X09 |
| Varren koko | 16 mm |
| Pään pituus l1 | 27 mm; 27 mm; 27 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 23 mm |
| Kokonaispituus l | 74 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 5 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 12 |
| Käyttö | Tasosorvaus; ulkopituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25000416/09 |
|---|---|
| EAN | 4045197926913 |