Teräpidin 16/06 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö särmälle. Jäähdytys tarkkuussuuttimien kautta vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnesteen suihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Korkeampaa tuottavuutta, pidempi käyttöikä ja parempi prosessivarmuus.
Lisäksi vapaan pinnan jäähdytys.
Huomautus
Jäähdytysnesteen siirto mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -kiinnittimien nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm lisäksi nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Päätysorvaus; Pituussorvaus ulkopuolinen |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | DWLNR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | WN.. 0604..; WN.. 0604..; WN.. 0604.. |
| Aluslevy | 259033 8 |
| Vaihtoterän koko | 6 mm |
| ISO-koodi pidin | DWLNR/L 1616H06 |
| Varren koko | 16 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 1 |
| Sopivat kääntöterät | WN.. 0604..; WN.. 0604..; WN.. 0604.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Oikea; Oikea; Oikea |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Teränpidikkeen kohdistus | Oikea; Oikea; Oikea |
| Varren mitat | 16; 16; 16 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 12 |
| Käyttö | Päätysorvaus; Pituussorvaus ulkopuolinen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25190016/06 |
|---|---|
| EAN | 4045197809018 |