Eco-puristinpidin oikea 20/09 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäisellä jäähdytysnesteen syötöllä leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuvalla jäähdytyksellä lämpökuormitusta vähennetään kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pysyy optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Korkeampaa tuottavuutta, pidempi käyttöikä ja parempi prosessivarmuus. Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö vain yhdessä GARANT eco -järjestelmän pitimien nro 317900–319886 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Päätysorvaus; ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | SCLCR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CC.. 09T3..; CC.. 09T3..; CC.. 09T3.. |
| Vaihtoterän koko | 9 mm |
| ISO-koodi pidin | SCLCR/L 2020X09 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 27 mm; 27 mm; 27 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 86 mm |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Sopivat kääntöterät | CC.. 09T3..; CC.. 09T3..; CC.. 09T3.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Oikea; Oikea; Oikea |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Varren mitat | 20; 20; 20 |
| Käyttö | Päätysorvaus; ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G26002020/09 |
|---|---|
| EAN | 4045197945167 |