Eco-puristinpidin, oikea 25/12 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Sisäisellä jäähdytysnesteen syötöllä terälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja teräsärmän väliin. Suurempaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja parempaa prosessivarmuutta varten.
Vapaapinnan jäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö on mahdollinen vain yhdessä GARANT eco-System -pidikkeen nro 319001 − 319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 95 astetta |
| Käyttö | Tasosorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DCLNR 95° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 1204..; CN.. 1204..; CN.. 1204.. |
| Aluslevy | 259033 2 |
| Vaihtoterän koko | 12 mm |
| ISO-koodi pidin | DCLNR/L 2525M12 |
| Varren koko | 25 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 2 |
| Sopivat kääntöterät | CN.. 1204..; CN.. 1204..; CN.. 1204.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Oikea; Oikea; Oikea |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Teränpidikkeen kohdistus | Oikea; Oikea; Oikea |
| Varren mitat | 25; 25; 25 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 8 |
| Käyttö | Tasosorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25000825/12 |
|---|---|
| EAN | 4045197808912 |