GARANT Master Eco sorvaustyökalupidin lyhyt oikea 25/16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tehokas jäähdytys suoraan teräsärmälle ja lisäjäähdytys vapaapinnalle.
Huomautus
Jäähdytysnesteen siirto varren alapinnan pitkänomaisen reiän kautta yhdessä GARANT Master Eco -pitimien nro 319006–319136 tai vaihtoehtoisesti nro 317900 kanssa, kun varren pituus < 125 mm. Lisävarusteena liitäntämahdollisuus letkuliittimellä (G 1/8 tuumaa) nro 269207 ja 269208.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Pituussorvaus ulkopuolelta; Tasosorvaus |
| Tuotetyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Usp1 | MTJNR 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | TN.. 1604.. |
| Aluslevy | 259033 9 |
| Vaihtoterän koko | 16 mm |
| ISO-koodi pidin | MTJNR/L 2525X16 |
| Varren koko | 25 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 105 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | Tehdasnormi; Tehdasnormi; Tehdasnormi |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Tappi | 259049 8 |
| Kiinnityspanta | 259038 20 |
| Kiinnityslaitteen ruuvi | 259021 6 |
| Käyttö | Pituussorvaus ulkopuolelta; Tasosorvaus |
| Sarja | Master Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25140425/16 |
|---|---|
| EAN | 4062406734190 |