Eco-puristinpidin vasen
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
GARANT eco-System -teränpidin sisäisellä jäähdytysnesteen syötöllä teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuvalla jäähdytyksellä lämpökuormitusta vähennetään kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja teräsärmän välissä. Suurempaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja parempaa prosessivarmuutta varten. Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pitimien nro 319001 − 319886 kanssa tai kun varren pituus < 125 mm, myös nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpidin |
| Käyttö | Vasen |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | SDJCL 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | DC.. 11T3..; DC.. 11T3..; DC.. 11T3.. |
| Aluslevy | 269007 1 |
| Vaihtoterän koko | 11 mm |
| ISO-koodi pidin | SDJCR/L 1616H11 |
| Varren koko | 16 mm |
| Pään pituus l1 | 29 mm; 29 mm; 29 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 269013 1 |
| Sopivat kääntöterät | DC.. 11T3..; DC.. 11T3..; DC.. 11T3.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Vasen; Vasen; Vasen |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Varren mitat | 16; 16; 16 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 260297 |
|---|---|
| EAN | 4045197809100 |