eco-teränpidin oikea 20/11 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT eco-System -teränpidin, jossa on sisäinen jäähdytysnesteen syöttö leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pysyy optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Tämä lisää tuottavuutta, pidentää käyttöikää ja parantaa prosessivarmuutta. Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö on mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pidikkeiden nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpidin |
| Käyttö | Päätysorvaus; ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | SDJCR 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | DC.. 11T3.. |
| Aluslevy | 269007 1 |
| Vaihtoterän koko | 11 mm |
| ISO-koodi pidin | SDJCR/L 2020K11 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 32 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 269013 1 |
| Käyttö | Päätysorvaus; ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G26029620/11 |
|---|---|
| EAN | 4045197810014 |