eco-teränpidin, lyhyt
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT eco-System -teräpidin sisäisellä jäähdytysnesteen syötöllä teräsärmälle. Jäähdytys tarkkuussuuttimien kautta vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti kohdistettuna lastun ja teräsärmän väliin. Tämä parantaa tuottavuutta, pidentää käyttöikää ja lisää prosessivarmuutta. Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pitimien nro 319001 − 319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Käyttö | Vasen |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | SDJCL 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | ja |
| Sopivat kääntöterät | DC.. 11T3.. |
| Aluslevy | 269007 1 |
| Vaihtoterän koko | 11 mm |
| ISO-koodi pidin | SDJCR/L 2020X11 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 32 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 92 mm |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 260295 |
|---|---|
| EAN | 4045197927170 |