Eco-puristinpidin lyhyt oikea 20/11 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja teräsärmän väliin. Korkeampaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja parempaa prosessivarmuutta varten.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pitimien nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm myös nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Otsasorvaus; Pituussorvaus ulkopuolinen |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | DDJNR 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1104.. |
| Aluslevy | 259033 3 |
| Vaihtoterän koko | 11 mm |
| ISO-koodi pidin | DDJNR/L 2020X11 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 34 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 97 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 2 |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1104.. |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 11 |
| Käyttö | Pääty sorvaus; pituussorvaus ulkopuolelta |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25061420/11 |
|---|---|
| EAN | 4062406734817 |