Eco-QT-puristinpidin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti lastun ja teräsärmän välissä. Suurempaa tuottavuutta, pidempi käyttöikä ja parempi prosessivarmuus.
Etu
Yhdistä GARANT Econ edut ja vaihtoterien vaihto ilman työkaluja.
Vapauta lukitus painikkeella – vaihda terä – paina puristinkiinnitys kiinni.
Helppo ja mukava tapa vähentää seisokkiaikaa.
Vakio puristusvoima, korkea toistotarkkuus, huoltovapaa.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö vain yhdessä GARANT Eco -järjestelmän pitimien nro 317900–319886 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpidin |
| Käyttö | Vasen |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DDJNL 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | ja |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1506.. |
| Aluslevy | 259031 30 |
| Vaihtoterän koko | 15 mm |
| ISO-koodi pidin | DDJNR/L 2525X15 |
| Puristin | 259038 7 |
| Varren koko | 25 mm |
| Pään pituus l1 | 46 mm; 46 mm; 46 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 117.5 mm |
| Vasen tai oikea | Vasen |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259025 1 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 250603 |
|---|---|
| EAN | 4045197657046 |