Eco-QT-puristinpidin oikea
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteensyöttö leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Suuremman tuottavuuden, pidemmän käyttöiän ja paremman prosessivarmuuden saavuttamiseksi.
Etu
Yhdistä GARANT Econ edut ja teräpalojen vaihto ilman työkaluja.
Avaa lukitus painikkeella – vaihda terä – paina puristintappikiinnitys.
Yksinkertainen ja mukava tapa lyhentää seisokkiaikaa.
Vakio puristusvoima, korkea toistotarkkuus, huoltovapaa.
Huomautus
Jäähdytysnesteensyöttö vain yhdessä GARANT Eco -järjestelmäpitimien nro 317900–319886 kanssa.
Seliteteksti
Leikkuusärmän optimaalinen huuhtelu jäähdytysnesteellä.
Asteikon sisällä tapahtuva asemointi takaa tarkan jäähdytysnesteensyötön.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpidin |
| Käyttö | Tasopäätysorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DDJNR 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1506.. |
| Aluslevy | 259031 30 |
| Vaihtoterän koko | 15 mm |
| ISO-koodi pidin | DDJNR/L 2025X15 |
| Puristin | 259038 7 |
| Varren koko | 20 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 105 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259025 1 |
| Käyttö | Tasopäätysorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 250602 |
|---|---|
| EAN | 4045197657015 |