Eco-puristinpidin, vasen 16/11 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Sisäinen jäähdytysnesteensyöttö teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytyssuihku on optimaalisesti suunnattu lastun ja leikkuusärmän väliin. Suurempaan tuottavuuteen, pidempään kestoikään ja parempaan prosessivarmuuteen.
Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen siirto mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -kiinnikkeiden nro 319001–319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm lisäksi nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Vasen |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | DDJNL 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1104..; DN.. 1104..; DN.. 1104.. |
| Aluslevy | 269007 1 |
| Vaihtoterän koko | 11 mm |
| ISO-koodi pidin | DDJNR/L 1616H11 |
| Varren koko | 16 mm |
| Pään pituus l1 | 33 mm; 33 mm; 33 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 22 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Vasen tai oikea | Vasen |
| Normi | DIN ISO 5610; DIN ISO 5610; DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 3 |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1104..; DN.. 1104..; DN.. 1104.. |
| Sisäinen | kyllä; kyllä; kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Vasen; Vasen; Vasen |
| Varren tyyppi | Teräpää; Teräpää; Teräpää |
| Teränpidikkeen kohdistus | Vasen; Vasen; Vasen |
| Varren mitat | 16; 16; 16 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 8 |
| Käyttö | Vasen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25060116/11 |
|---|---|
| EAN | 4045197808981 |