Eco-puristinpidin, oikea 25/15 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuvan jäähdytyksen ansiosta lämpökuormitusta vähennetään kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja teräsärmän välissä. Parempaa tuottavuutta, pidempi käyttöikä ja suurempi prosessivarmuus.
Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen siirto mahdollista vain yhdessä GARANT eco-System -pidinten nro 319001 − 319886 kanssa tai varren pituudella < 125 mm lisäksi nro 317900.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teränpidin |
| Käyttö | Päätylastuaminen; ulkopuolinen pituuslastuaminen |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | DDJNR 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyll |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1506.. |
| Aluslevy | 259033 3 |
| Vaihtoterän koko | 15 mm |
| ISO-koodi pidin | DDJNR/L 2525M15 |
| Varren koko | 25 mm |
| Pään pituus l1 | 38 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 32 mm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 2 |
| Sopivat kääntöterät | DN.. 1506.. |
| Sisäinen | kyll |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Oikea |
| Varren tyyppi | Teräpää |
| Teränpidikkeen kohdistus | Oikea |
| Varren mitat | 25 |
| Kiristin, ruuvi, jousi | 259036 11 |
| Käyttö | Päätylastuaminen; ulkopuolinen pituuslastuaminen |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25060025/15 |
|---|---|
| EAN | 4045197808974 |