eco-teränpidin oikea 20/16 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö teräsärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pysyy optimaalisesti suunnattuna lastun ja teräsärmän välissä. Korkeampaa tuottavuutta, pidempi käyttöikä ja parempi prosessivarmuus.
Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö vain yhdessä GARANT eco-system -pitimen nro 317900–319886−319886 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Otsasorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | VB.. 1604.. |
| Aluslevy | 259033 5 |
| Vaihtoterän koko | 16 mm |
| ISO-koodi pidin | SVJBR/L 2020X16 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 40 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 99 mm |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 269013 1 |
| Käyttö | Otsasorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G26110220/16 |
|---|---|
| EAN | 4045197771889 |