GARANT Master Eco sorvin teränpidin lyhyt, oikea 20/16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas jäähdytys suoraan särmälle sekä lisäjäähdytys vapaapinnalle.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö varren alapinnan pitkänomaisen reiän kautta yhdessä GARANT Master Eco -kiinnikkeiden nro 319006–319136 tai nro 317900 kanssa, kun varren pituus < 125 mm. Lisävarusteena liitäntämahdollisuus letkuliittimen (G 1/8 tuumaa) kautta nro 269207 ja 269208.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Ulkoinen pituussorvaus; Otsasorvaus |
| Tuotetyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Usp1 | MVJNR 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | VN.. 1604.. |
| Aluslevy | 259033 10 |
| Vaihtoterän koko | 16 mm |
| ISO-koodi pidin | MVJNR/L 2020H16 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 40 mm; 40 mm; 40 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Vasen tai oikea | Oikea |
| Normi | Tehdasnormi; Tehdasnormi; Tehdasnormi |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Ruuvi aluslevylle | 259027 7 |
| Kiinnityspanta | 259038 19 |
| Kiinnityslaitteen ruuvi | 259021 7 |
| Käyttö | Pituussorvaus ulkopuolinen; Tasosorvaus |
| Sarja | Master Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G25169620/16 |
|---|---|
| EAN | 4062406734626 |