GARANT Master Eco sorvaustyökalun pidin lyhyt oikea 20/16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas jäähdytys suoraan teräsärmään ja lisäksi vapaapinnan jäähdytys.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö varren alapinnan pitkänomaisen reiän kautta yhdessä GARANT Master Eco -kiinnikkeiden nro 319006–319136 tai vaihtoehtoisesti nro 317900 kanssa, kun varren pituus < 125 mm. Valinnaisesti liitäntämahdollisuus letkuliittimellä (G 1/8 tuumaa) nro 269207 ja 269208.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 107.5 astetta |
| Varren tyyppi | Teränpidin |
| Käyttö | Tasosorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | VC.. 1604.. |
| Aluslevy | 259033 5 |
| Vaihtoterän koko | 16 mm |
| ISO-koodi pidin | SVHCR/L 2020H16 |
| Varren koko | 20 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Normi | Pajastandardi; Pajastandardi; Pajastandardi |
| Ruuvi aluslevylle | 269013 7 |
| Käyttö | Tasopäätysorvaus; Ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Master Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G26129820/16 |
|---|---|
| EAN | 4069515004558 |