Teräpää oikea
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
GARANT eco -järjestelmän teränpidin, jossa sisäinen jäähdytysnesteen syöttö leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti lastun ja leikkuusärmän välissä. Korkeampi tuottavuus, pidempi käyttöikä ja parempi prosessivarmuus. Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö vain yhdessä GARANT eco -järjestelmän pidikkeiden nro 317900−319886 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Päätysorvaus; pituussorvaus ulkopuolelta |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Usp1 | SVJCR 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | VC.. 1103.. |
| Vaihtoterän koko | 11 mm |
| ISO-koodi pidin | SVJCR/L 2020X11 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 40 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 99 mm |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Sopivat kääntöterät | VC.. 1103.. |
| Sisäinen | kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Oikea |
| Varren tyyppi | Teräpää |
| Varren mitat | 20 |
| Käyttö | Päätysorvaus; pituussorvaus ulkopuolelta |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 261304 |
|---|---|
| EAN | 4045197945204 |