Eco-puristinpidin, vasen
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
GARANT eco -järjestelmän teränpidin, jossa sisäinen jäähdytysnesteen syöttö leikkuusärmälle. Tarkkuussuuttimien kautta tapahtuva jäähdytys vähentää lämpökuormitusta kohdennetusti ja tehokkaasti, koska jäähdytysnestesuihku pidetään optimaalisesti suunnattuna lastun ja leikkuusärmän väliin. Korkeampaa tuottavuutta, pidempää käyttöikää ja suurempaa prosessivarmuutta varten. Vapaapintajäähdytyksellä.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT eco -järjestelmäkiinnikkeiden nro 317900 – 319886 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Varren tyyppi | QuickTurn-teräpidin |
| Käyttö | Tasojyrsintä; ulkopituussorvaus |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Usp1 | SVJCL 93° |
| Usp2 | Oikea |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Sopivat kääntöterät | VC.. 1103.. |
| Vaihtoterän koko | 11 mm |
| ISO-koodi pidin | SVJCR/L 2020X11 |
| Varren koko | 20 mm |
| Pään pituus l1 | 40 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 25 mm |
| Kokonaispituus l | 99 mm |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Normi | DIN ISO 5610 |
| Sopivat kääntöterät | VC.. 1103.. |
| Sisäinen | kyllä |
| Käyttö | Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen; Pitkittäissorvaus, ulkopuolinen |
| Käyttö | Vasen |
| Varren tyyppi | Teräpää |
| Varren mitat | 20 |
| Käyttö | Tasoporaus; ulkopuolinen pituussorvaus |
| Sarja | Eco |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 261305 |
|---|---|
| EAN | 4045197945242 |