Metallisahan teränauha 13×1325 8/12 8/12
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT – suurtehoinen bimetallisahanteränauha, jossa on kulutusta kestävä M42-hammastus sekä erityisen joustava kantanauha, jonka selkäpuolen kuormitettavuus on parannettu.
Käyttötiedot
Yhdistelmähammastus 0° – Erittäin vähätärinäinen, laajalle poikkipinta-alueelle (putkille ja profiileille, umpiaineelle enint. 70 mm).
Yhdistelmähammastus 10° – yleiskäyttöinen laajalle poikkipinta-alueelle (umpiaineelle alkaen 50 mm).
Normaalihammastus 0° – Pienille ja keskisuurille poikkipinnoille, enint. 70 mm:n tartuntapituuteen asti.
Normaalihammastus 10° – Suuremmille poikkipinnoille alkaen 50 mm:n tartuntapituudesta.
Huomautus
Uuden nauhan sisäänajo: ks. GARANT-työstökäsikirja nro 110010 ja infosivu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Metallivannesahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 8 |
| Leveys | 13 mm |
| Pituus | 1325 mm |
| Paksuus | 0.6 mm |
| Lastukulma | 0 astetta |
| Hampaiden asetus | combi |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1735308/12 |
|---|---|
| EAN | 4045197276681 |