HM-katkaisusahauslaikka DIN 1838 B karkea, pinnoittamaton 20x0,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Saksalainen huipputuote, tarkkuushammastus ja kuppihiotut sivut hienolla pinnan tarkkuudella. Leikkausnopeutta voidaan lisätä 3–4-kertaiseksi verrattuna HSS-sahanteriin.
DIN 1838 B karkea hammastus ja kaaritanditus, muoto B.
Suurten poikkileikkausten ja suurten leikkuusyvyyksien työstöön. Parempi lastunmuodostus ja suurempi lastutila mahdollistavat näiden terien monipuolisemman käytön kuin hienohammastetussa mallissa.
Huomautus
- Vakaat olosuhteet koneessa ja työkappaleen kiinnityksessä ovat tärkeä edellytys. Muuten on sahanterän katkeamisvaara.
- Sallitut toleranssit radialle ja aksiaaliselle heitolle DIN 1840:n mukaan alitetaan selvästi.
- Erikoismitat pyynnöstä.
Käyttötiedot
N
700
N
1200
P
200
P
140
P
140
P
90
P
40
M
110
M
100
S
90
N
400
K
125
N
600
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Normi | DIN 1838 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 5 mm |
| ⌀ | 20 mm |
| Paksuus | 0.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 24 |
| Suurin sahaussyvyys | 5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1,5 |
| Varren malli | reiällä |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 24 |
| Leikkuusyvyys ap | 0.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G17982020X0,5 |
|---|---|
| EAN | 4045197246677 |