Itsekiristyvä teho-poraistukka 100/12
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 238
Malli
Kolmileukainen erittäin tehokas poraistukka, tarkkuusmalli. Suuri pyörintätarkkuus, avaimeton, itsekiristyvä, suuri kiristysvoima. Helposti avattavissa käsin. Kuluvat osat karkaistu, vaihdettavat.
Käyttö
Käsi- ja pylväsporakoneisiin, jyrsimiin ja sorveihin irtovarren nro 342300 - 342850 kiinnittämiseen tai suoraan koneen karaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Avaimeton poranistukka |
|---|---|
| Jänneväli | 0.5 - 10 mm |
| Porapään pituus suljettuna | 91.5 mm |
| Porakaran tappi | B 12 |
| Poranistukan kartion enimmäishalkaisija | 12.056 mm |
| Porapään pituus (avoin) | 80 mm |
| Ulkoinen ⌀ | 43 mm |
| Tyyppi | 100/12 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G341000100/12 |
|---|---|
| EAN | 4045197308320 |