Rekyylitön vasara lasikuituvarrella 40 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Halder norm+technik
- Tuotenumero
- G75500040
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka teräksinen välikappale, jossa vaihdettavat, ensiluokkaisesta nylonista valmistetut iskupäät, joilla on suuri kulutuskestävyys.
Takaiskuttomat teräskuulien ansiosta iskupäässä.
Särkymätön ”Ultratec”-lasikuituvarsi.
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien kohdistamiseen konepöydällä sekä hellävaraiseen lyöntiin asennustöissä.
Varaosa
Varaosa: nyloninen vaihtopää, ks. nro 754910.
Tekniset tiedot
| Takaiskuton | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vasara |
| Pinta | Jauhemaalattu |
| Pääpituus iskun kanssa | 115 mm |
| Materiaalipanostus | Nylon, valkoinen, kova |
| Pään ⌀ | 40 mm |
| Varren materiaali | 3-komponenttikahva |
| Paino | 0.79 kg |
| Kokonaispituus | 370 mm |
| Sarja | SUPERCRAFT® |
| Valmistajan merkintä | SUPERCRAFT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G75500040 |
|---|---|
| EAN | 4030618302995 |