Muovivasara polyuretaanilyöntipäillä 27 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Tukeva välikappale sinkkivalua suojaholkilla ja iskunkestävillä lyöntipäillä. Pyöristetyllä vasaranvarrella.
Kulutusta ja sirpaloitumista kestävät polyuretaanilyöntipäät (ruosteenruskeat).
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien suuntaamiseen konepöydällä sekä hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Irtolyöntipää polyuretaani, ks. nro 754300, varavarsi, ks. nro 754400.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vasara |
|---|---|
| Takaiskuton | ei |
| Lisäosat voidaan yhdistää | kyllä |
| Sarja | 102 |
| Paino | 0.276 kg |
| Kotelon ⌀ | 27 mm |
| Pään ⌀ | 27 mm |
| Pääpituus iskun kanssa | 90 mm |
| Materiaalipanostus | Uretaani, keskikova |
| Valmistajan merkintä | 102 |
| Varren materiaali | Saarni |
| Pään ⌀ | 27 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G75420027 |
|---|---|
| EAN | 4013288001504 |