Asteikollinen momenttiruuvimeisseli 260
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Momenttiruuvimeisseli ylikuormitussuojalla moniin käyttökohteisiin sarjatuotannosta huoltotöihin. Lukitusmekanismi estää momentin muuttumisen käytön aikana. Kuusikulmainen lukitusmuoto estää vierimisen. Säädettävissä mikrometriskaalan avulla.
Toiminta
Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, momenttiruuvimeisseli antaa "signaalin" (kuuluu ja tuntuu) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön. Vasemmalle kiristettäessä laukaisumekanismi on lukittu.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidusta momenttialueesta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Hartsikahva paremman pidon varmistamiseksi.
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Ylimomenttisuojaus eri käyttötarkoituksiin, sarjatuotannosta huoltotöihin. Lukitusmekanismilla, joka estää momentin muuttumisen käytön aikana. Kuusiokantainen lukitusmuoto estää vierimisen. Säädettävissä mikrometriasteikolla.
Toiminta
Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, momenttiruuvimeisseli antaa "signaalin" (kuuluu ja tuntuu) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön. Vasenkätisessä kiristyksessä laukaisumekanismi on lukittu.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidusta momenttialueesta alkaen DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O1 |
| Hetkellinen aikaväli | 60 - 260 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 260 cNm |
| Paino | 270 g |
| Hetkellinen aikaväli | 60–260 cNm |
| Kärkipidike | F 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Teräpidin 1/4 tuumaa |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikealle kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Asteikon jako 1 viiva = | 2 cNm |
| ⌀ | 30,5 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 2 cNm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G659939260 |
|---|---|
| EAN | 4560138455111 |