Elektroniikkasivuleikkurit, teräväkärkinen pää 110 mm 110 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Virtaviivainen muoto, tarkkuushiotut induktiokarkaistut leikkuusärmät (63–65 HRC). Musta pinta vähentää heijastuksia. Keltaiset muoviset kahvaholkit johtavasta materiaalista, palautusjousella.
ESD-suojattu. Säädettävä tarkkuusruuvinivel vähäiselle kitkalle ja terien optimaaliselle aksiaaliselle kohdistukselle.
Materiaali
Lujuusterässeos, muottitaottu, bruneroitu.
Tekniset tiedot
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (63–65 HRC) |
|---|---|
| Kahva | Muoviholkki |
| Materiaali | Suurtehoterässeos |
| Pinta | musta bruneroitu |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Viiste | KW |
| Tuotenimen attribuutti | KW |
| Pään muoto | kärjellinen |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 110 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0,1–1 mm |
| Pään leveys | 10 mm |
| Leikkuupituus | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726360110 |
|---|---|
| EAN | 7314150051052 |