Yhden käden puristin 'EHZ', kaksikomponenttikahva 300 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Puristimen runko nuorrutettua terästä. Kotelo ja vipu lasikuituvahvisteista polyamidia. Puristuspinnoissa joustavat muovisuojukset kiinnitysvaurioiden ehkäisemiseksi. Työkappaleiden kiinnitys nopeasti yhdellä kädellä on mahdollista esikiristysvivun ansiosta. Puristimen voi kiristää joko 2K-kahvasta tai kiskon puolelta.
Voimakas kiristys (ja irrotus) trapetsikierreruuvilla kuten tavallisella teräksisellä ruuvipuristimella. Ergonominen irrotusnäppäin helpottaa säätövarren siirtämistä. Kiinnitysvoima 3500 N.
Käyttö
Yleiskäyttöinen erityisesti tilanteissa, joissa käyttäjällä on vain yksi käsi vapaana kiristämiseen esimerkiksi listoja, profiileja, kaapeleita ja putkia käsiteltäessä. Kätevä myös pään yläpuolella työskenneltäessä ja joustavia tai voimakkaasti periksiantavia työkappaleita kiinnitettäessä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvipuristin |
|---|---|
| Suurin puristusvoima | 3500 Nm |
| Kapasiteetti | 100 mm |
| Jänneväli | 300 mm |
| Kiskon poikkileikkaus | 19,5×9,5 mm |
| Suurin puristusvoima | 3500 Nm |
| Valmistajan merkintä | EHZ |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G860250300 |
|---|---|
| EAN | 4008158030661 |