Tarkkuushiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiomiseen D×T×H (mm) A80 A80
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkean suorituskyvyn keraamisidoksiset hiomalaikat ulkopuoliseen pyöröhiomiseen. Hiomalaikkarakenne, jossa raeainetta ja sideainetta on optimaalisessa suhteessa. Sideaineen lujuutta ja valmistusprosessia kuvaavat:
- Korkea aineenpoistoteho ja lyhyemmät hionta-ajat yhdistettynä vähäisempään kulumiseen.
- Pieni lämpökuormitus, kylmä hionta.
- Vähemmän seisokkiaikaa pitkien teroitusjaksojen ansiosta.
Sinterkorundi pidentää kestoaikaa ja lisää hiontatehoa. Erityisen sopiva korkeaseosteisille teräksille / pikateräkselle.
Käyttötiedot
- Kaikentyyppiseen ulkopuoliseen pyöröhiomiseen (pitkittäishionta, suora/viisto sisäänsyöttöhionta).
- Muotti-, työkalu- ja koneenrakennukseen – sopii kaikkiin yleisiin hiomakoneisiin (esim. Kellenberger, Studer, Schaudt ja Tschudin)
- Jäähdytys emulsiolla on välttämätöntä; pitkälastuisille materiaaleille tehokas jäähdytysvoitelu on ehdottoman tarpeen
Huomautus
Sopii myös tasohiontaan.
Spesifikaatio
SD83A80II7PVK8F
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 500 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Ulkopuolinen pyöröhionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 203,2 mm |
| Hioma-aine | Sinterikorundi |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | SD83A80II7PVK8F |
| Muoto | 1 |
| Tuotetyyppi | Hiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiontaan |
| Tuotenimen attribuutti | 500×50×203,2 |
| Spesifikaatio | SD83A80II7PVK8F |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G594594A80 |
|---|---|
| EAN | 9003176559298 |